Рибак Т. Поділитись

27 травня 1942 року стало однією з найтрагічніших сторінок в історії Теплика.

Саме цього дня нацистські окупанти провели одну з наймасштабніших каральних акцій з масового знищення єврейського населення містечка. Унаслідок цієї злочинної операції тисячі євреїв, які до війни становили вагому частину місцевої громади, були жорстоко розстріляні.

Через 83 роки після цієї трагедії, тепличчани не забувають про страшні події минулого. Щоб вшанувати пам’ять невинно вбитих, мешканці громади зібралися біля Меморіалу жертвам Голокосту. У жалобній атмосфері прозвучала скорботна молитва, до підніжжя пам’ятного знака лягли живі квіти — як символ нашої пам’яті, болю і людяності.

Цей день — не просто трагічна дата в історичному календарі. Це глибоке моральне застереження для всіх нас. Він нагадує про те, до чого може призвести ксенофобія, антисемітизм і знецінення людського життя.

Вшанування жертв Голокосту — це не лише вияв шани до минулого, а й важлива частина нашої спільної відповідальності. Відповідальності за те, щоби подібне ніколи не повторилося. Це заклик до кожного бути пильним, нетерпимим до проявів ненависті, дискримінації, мови ворожнечі, щоб майбутнє будувалося на цінностях гуманізму, толерантності й справедливості.

Пам’ятаємо. Вшановуємо. Ніколи знову.


Джерело: Теплицька селищна рада

image