Рибак Т. Поділитись

Деякі сімейні лікарі, виїхавши за кордон, продовжують формально обслуговувати пацієнтів в Україні.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що такі декларації мають бути анульовані, щоб люди могли обрати іншого лікаря.

В ефірі телемарафону «Єдині Новини» Ляшко наголосив, що не вірить у можливість надання якісної медичної допомоги дистанційно. За його словами, це призводить до збільшення навантаження на інших лікарів, які реально працюють, і вони повинні отримувати відповідну оплату. Міністр зазначив, що проблему поступово вирішують, хоча це й викликає спротив з боку керівництва деяких лікарень.

Ляшко підкреслив, що медичні заклади зобов’язані повідомляти про відсутність лікаря, а його пацієнтів потрібно перерозподілити до інших спеціалістів або розірвати їхні декларації. Він також додав, що дистанційно неможливо видавати лікарняні або проводити вакцинацію.

МОЗ разом із Міністерством фінансів перевіряє інформацію про лікарів за допомогою баз Держприкордонслужби.

Подібні перевірки проводитимуть і щодо пацієнтів: якщо людина перебуває за кордоном, вона не має значитися в українській медичній системі як отримувач послуг.

Міністр запевнив, що такі випадки ретельно відстежуватимуть.


Джерело: Телемарафон «Єдині новини»