Щороку в кінці квітня у світі проводиться Всесвітній тиждень імунізації — глобальна ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров’я, що покликана нагадати: захистити себе та оточення від небезпечних хвороб — реально.
Цьогорічна тема — «Імунізація для всіх — у наших силах» — акцентує на спільній відповідальності кожного за здоров’я спільноти.
До інформаційно-просвітницьких заходів долучилися й фахівці Бершадського відділення ВСП Гайсинського РВ ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Зокрема, лікарка-епідеміолог Юлія Покотило провела просвітницькі зустрічі з учнями та педагогами Чечельницького ліцею й Жабокрицької гімназії.
Під час інтерактивних бесід школярі дізналися про небезпеку таких інфекцій, як кір, туберкульоз, поліомієліт, кашлюк, дифтерія, гепатит B та інші, а також — як саме діє вакцина і чому саме щеплення є найефективнішим захистом. Особливу увагу приділили тому, як хвороби впливають на організм та які можуть мати наслідки у разі відсутності щеплень.
Зустрічі допомогли школярам краще зрозуміти, що вакцинація — це не лише про індивідуальну безпеку, а й про турботу про суспільство. Адже, дбаючи про власне здоров’я, ми одночасно захищаємо людей поруч і формуємо безпечне майбутнє.
Джерело: Чечельницька громада, лікар, Лікар-епідеміолог Юлія Покотило